Czy to prawda?

Zaburzenia erekcji to nieodłączna część procesu starzenia się, dlatego należy je po prostu zaakceptować.

Nieprawda
Ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji faktycznie wzrasta wraz z wiekiem, ale związane jest to z procesem starzenia się i nie oznacza od razu, że trzeba się z tym pogodzić. Obecnie dostępnych jest kilka różnych rodzajów leczenia pozwalających poprawić funkcję erekcyjną i umożliwiających mężczyznom cieszenie się pożyciem seksualnym nawet w bardziej zaawansowanym wieku.

Zaburzenia erekcji istnieją tylko w głowie.

Nieprawda
Zaburzenia erekcji w 80% przypadków spowodowane są przyczynami organicznymi, a tylko w 10% mają tło psychologiczne.

Zaburzenia erekcji to rzecz, którą należy się martwić.

Prawda
Zaburzenia erekcji powinny być traktowane z powagą. Zaburzenia erekcji mają negatywny wpływ na samoocenę mężczyzny, jakość życia oraz na związek z partnerem. Często jest to wczesny objaw poważniejszej choroby współistniejącej (np. choroby sercowo-naczyniowej lub cukrzycy).

Problemy z erekcją można rozwiązać.

Prawda
U większości chorych leczenie zaburzeń erekcji jest proste. Podawanie syldenafilu jest leczeniem o udowodnionej skuteczności w łagodzeniu dolegliwości. Szybki początek działania oraz bezpieczeństwo stosowania w sposób istotny przyczyniają się do poprawy jakości życia seksualnego chorych.

U mężczyzn poniżej 40. r.ż. zaburzenia erekcji nie występują.

Nieprawda
Pomimo iż zaburzenia erekcji częściej występują u starszych mężczyzn, to jednak stwierdza się je u panów w każdym wieku. W chwili obecnej obserwujemy wzrost częstości występowania chorób, które mają wpływ na pojawienie się zaburzeń erekcji (np. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze oraz choroby sercowo-naczyniowe) u osób w młodszym wieku.

Wyłącznie leki przepisane przez lekarza nadają się do leczenia zaburzeń erekcji.

Prawda
Leki przepisane na recepcie przez lekarza to bezpieczne środki o udowodnionej skuteczności. Nie ma substancji naturalnych lub suplementów diety, których skuteczność w zwalczaniu ZE byłaby potwierdzona. Ponadto produkty dostępne bez recepty sprzedawane w miejscach innych niż apteki nie dają gwarancji bezpieczeństwa podczas stosowania.

Zaburzenia erekcji mają wpływ tylko na chorego.

Nieprawda
Zaburzenia erekcji często powodują frustrację i niską samoocenę u mężczyzny, co może prowadzić do depresji i zachowań agresywnych. Może to mieć negatywny wpływ na związek, a także na rodzinę, przyjaciół i kontakty zawodowe.

Po wzięciu tabletki wzwód nie ustępuje.

Nieprawda
Lek nie zadziała, jeśli nie ma stymulacji seksualnej (bodźce czuciowe, wyobraźnia, pocałunki, dotyk itp.). Jeśli brak jest stymulacji seksualnej, erekcja wcale się nie pojawia lub szybko ustępuje.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem o swoich problemach z erekcją
Krka, d. d.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Krka, tovarna zdravil, d. d., Novo mesto