Jak można pomóc partnerowi

Problemy partnera z erekcją najprawdopodobniej mają wpływ na Wasz związek. Jeśli wyczuwasz, że partner stara się unikać sytuacji intymnych, przede wszystkim należy spróbować dowiedzieć się, co jest przyczyną takiego zachowania.

Najlepiej zacząć do dowiedzenia się jak najwięcej na temat zaburzeń erekcji oraz dostępnych metod leczenia, a następnie wybrać z partnerem taką opcję, która będzie najlepsza dla Was obojga i poprawi jakość waszego pożycia.

Należy otwarcie porozmawiać z partnerem o nękającym Was problemie. Wiemy, że rozpoczęcie takiej rozmowy nie jest łatwe, dlatego poniżej zamieszczamy kilka wskazówek, jak to zrobić:

  • Uważnie wybierz właściwy moment do rozpoczęcia rozmowy. Koniecznie trzeba zadbać, abyście oboje byli zrelaksowani i mieli na tę rozmowę dużo czasu.
  • Nie czekaj aż on zacznie rozmowę.
  • Przypomnij, że zaburzenia erekcji to częsta przypadłość, którą można wyleczyć.
  • Zaznacz, że nie jest z tym problemem sam i że będziecie się starali wspólnie rozwiązać ten problem.
  • Przypomnij mu, jak ważna jest wizyta u lekarza. Zaburzenia erekcji mogą być spowodowane groźną chorobą, w związku z czym wczesne wykonanie badań to konieczność.
  • Zaproponuj wspólne udanie się na wizytę do lekarza.

Dodawanie partnerowi odwagi
Zaburzenia erekcji mogą bardzo niekorzystnie wpłynąć na pewność siebie i samoocenę partnera. Mogą również powodować strach, niepokój, poczucie wyobcowania i depresję – wszystkie te emocje mogą wpłynąć na jakość Waszego związku. Dobrze jest dodać partnerowi odwagi i wyrazić pełne zrozumienie, co pozwoli mu szybciej poradzić sobie z problemem, zwłaszcza, jeśli ma on podłoże psychologiczne.

Okazanie czułości i miłości
W każdej sytuacji należy partnerowi okazywać czułość i miłość. Nawet jeśli jego problem ma wpływ również na Ciebie, należy pozostać kochającą i cierpliwą. Drobne dowody uczucia, takie jak niespodziewany pocałunek, przytulenie się, pieszczoty lub masaż mogą bardzo pomóc partnerowi zrelaksować się i pozbyć się obaw, że kwestionujesz jego męskość. Dzięki temu łatwiej mu będzie znów cieszyć się intymnymi chwilami, odzyskać pewność siebie i zmusić się do rozwiązania problemu.

Partnerka nie powinna winić siebie ani budować fałszywych przypuszczeń
Kobiety często szukają winy w sobie i gdy partner unika chwil intymnych, zaczynają dopatrywać się wad w swoim ciele. Może to doprowadzić do pogorszenia samooceny kobiety, wzbudzić w niej poczucie wyobcowania i depresję, co dalej pogłębia rozłam w związku. Tego typu odczucia są często bezpodstawne, gdyż prawdziwym powodem unikania sytuacji intymnych są zaburzenia erekcji. Otwarta rozmowa jest zatem bardzo ważna dla obojga partnerów.

Podjęcie wspólnej decyzji dotyczącej wyboru metody leczenia
Najlepsza metoda leczenia to taka, co do której oboje zgodziliście się, że najlepiej poprawi jakość Waszego pożycia seksualnego.

dla niej Porozmawiaj ze swoim lekarzem o swoich problemach z erekcją
Krka, d. d.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Krka, tovarna zdravil, d. d., Novo mesto